מה זה WHOIS

WHOIS חושף מידע משמעותי אודות הדומיין. באמצעות חיפוש ניתן למצוא מידע כמו זמינות הדומיין, מתי הוא פג תוקף, מי רשם אותו, פרטי יצירת קשר עם הבעלים, כתובת, טלפון, מייל ועוד.

איך זה עובד

ברגע שמישהו רושם דומיין, הוא רושם את המידע האישי שלו בתאגיד האינטרנטי להקצאת שמות ומספרים (ICANN). זה דומה לרשימת נכס בטאבו הממשלתי.

שאלות נפוצות על WHOIS

קראו תשובות לשאלות נפוצות בנושא WHOIS

מאגר הנתונים של WHOIS מכיל מידע אודות כל הדומיינים הרשומים באינטרנט. אתם יכולים לבצע חיפוש WHOIS כדי לגשת למידע אודות דומיין מסוים כמו תוקף, תעודת זהות של הדומיין, שם הספק, פרטי יצירת קשר, שם השרת, בדיקת בעלות דומיין ועוד. מאגר המידע של WHOIS פתוח לציבור וכל אחד יכול לגשת למידע אודות דומיין מסוים. מאגר המידע מופעל על ידי התאגיד הבינלאומי להקצאת שמות ומספרים (ICANN) ומתעדכן באופן קבוע. אם אתם בונים אתר, אתם גם נרשמים ל-ICANN.

כאשר אתם רושמים דומיין, אתם מספקים מידע אישי כמו שם, כתובת, מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני. המידע מאוחסן במאגר המידע של WHOIS וכל אחד יכול למצוא אותו באמצעות חיפוש WHOIS.

הגנת הפרטיות WHOIS זה שירות המסופק על-ידי Hostinger כדי להבטיח את הפרטיות של בעלי דומיינים. כאשר אתם בוחרים בפרטיות WHOIS, המידע האישי שלכם יוחלף במידע גנרי אחר של שרת proxy כדי להבטיח שהפרטיות שלכם תישמר.

חיפוש WHOIS הוא מהיר ופשוט. הכניסו את השם של הדומיין או כתובת ה-IP בשורת החיפוש ולחצו "בדיקה". הכלי יערוך חיפוש במאגר המידע של WHOIS ויספק לכם את כל המידע על הדומיין בתוך מספר שניות.

תוודאו שאתם לא משתמשים במידע למטרות שיווק או ספאם משום שעל-פי ה-ICANN אסור לעשות זאת.

אתם צריכים תמיד לשמור על פרטי ה-WHOIS שלכם מעודכנים לפי הוראות ה-ICANN. זה אומר שאתם צריכים לספק מידע מהימן לספק שלכם.

אתם יכולים לעדכן את פרטי ה-WHOIS שלכם בקלות דרך לוח הבקרה של Hostinger. זה לוקח מספר דקות ואתם יכולים לעדכן את כל הפרטים בו-זמנית אם אתם רוצים. אתם רק צריכים להתחבר למשתמש שלכם ב-Hostinger ולנווט אל לוח הבקרה כדי לעדכן את פרטי ה-WHOIS.

זוכרים את האפשרות לפרטיות WHOIS שדיברנו עליה? זו הסיבה מדוע חלק מהפרטים ב-WHOIS מוסתרים מפניכם. הבעלים של הדומיין הפעילו פרטיות WHOIS, כך שהספק מסתיר את הפרטים שלהם מהציבור.

יש מידע שניתן להסתיר באמצעות הספק בעקבות מדיניות הגנת הפרטיות של ה-GDPR.

אתה יכול להשתמש בפרטיות WHOIS כדי להגן ולהסתיר את המידע האישי שלך ממאגר WHOIS. אם מישהו יחפש את הדומיין שלך, הוא לא יוכל למצוא את הפרטים שלך.
כדי להסתיר את פרטי ה-WHOIS שלך, אתה צריך להתחבר למשתמש שלך ב-Hostinger ולאחר מכן לנווט לאיזור החברים. עכשיו לחץ על דומיין המופיע בראש העמוד ובחר בדומיין הרצוי ולאחר מכן על הזמנה. כעת אתה מועבר לעמוד התשלום שם תוכל להוסיף אמצעי תשלום ולשלם עבור פרטיות WHOIS.

אנא שים לב שלחלק מהפרטים ב-WHOIS לוקח זמן להתעדכן. אז מישהו עלול עדיין לראות את הפרטים שלך לפני שהם יהפכו למוסתרים.